20 cze 2012

spokój doskonały

"A jeśli po południu wychodził sam się przejść, w stronę wypalonych cyprysów na skraju kibucu, i spotykał jakiegoś towarzysza, który pytał go, co tu porabia, niechętnie odpowiadał:
- Tak sobie chodzę, bez celu.- Jego serce powtarzało ze zdumieniem: co tutaj robisz? Świetny chłopak, mówiono o nim. Tylko trochę zamknięty w sobie. Wrażliwy. (...)
Całkiem zmienisz swoje życie. Odwrócisz kartę. Będziesz wolny. Wszystko, co pozostawisz za sobą zostanie samo, bez ciebie. Nie będzie mogło zrobić ci nic złego. Wiele osobistych rzeczy, których nie będziesz potrzebował w nowym miejscu. Bliscy ludzie, którzy zawsze zachowywali się tak jakbyś do nich należał, jakbyś był przedmiotem w ich rękach, narzędziem do osiągania wymarzonego celu, z którego nic nie rozumiesz.
Rozmaite zapachy, które nauczyłeś się kochać. Wiadomości sportowe, które czytasz od deski do deski. Mimo to dosyć. Odejdziesz i opuścisz wszystko. Dosyć. Jak długo można ulegać. Musisz w końcu zacząć podlegać tylko sobie, bo należysz do siebie NIE DO NICH. (...) Przecież musiałeś odejść. Czy można przez całe życie siedzieć i czekać, nie wiedząc na co i w jakim celu? Nie wolno niczego żałować. Co było, to było."

Amos Oz, "Spokój doskonały"

polecam całym swoim sercem. przemyśleć też warto.


6 komentarzy:

 1. love it!!

  xx

  www.aroundlucia.com
  www.aroundlucia.com

  OdpowiedzUsuń
 2. podoba mi się tutaj! Dodam do obserwowanych :)
  Dopiero zaczynam, zapraszam do siebie xoxo

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo lubię zdjęcia z profilu, takie małe zboczenie :) a co najdziwniejsze swojego profilu nie mogę oglądać,jest fu

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytam i czytam i chcę więcej...!

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy ma prawo i co więcej, potrzebuję autonomii. Nie może podlegać komuś, to nigdy się dobrze nie kończy. Bardzo estetyczny blog, przyjemnie się czyta :)

  OdpowiedzUsuń