28 cze 2012

krótka rozprawa o głupocie

Rozważania natury filozoficznej męczą mnie nawet w pracy, 8 godzin dziennie, podczas mojej przemiany w robota. Smart fołny zostawmy w spokoju. Głupi ludzie są zdecydowanie lepszym tematem do refleksji. Więc dziś będzie o głupich ludziach. Jakkolwiek dziwnie to brzmi.
Kim są głupi ludzie? Otóż są to jednostki, które dzielą naszą planetę razem z tymi mądrymi ludźmi (wydaje mi się, że gatunek głupios ludzios powstał w XXI w., ale pewnie się mylę), zaśmiecają powietrze swoją obecnością i zabierają tlen ludziom mądrym, prowadzą do zagłady ludzkości. Głupi ludzie to społeczność, której Panbuk powinien obcinać rączki, nóżki i kutaski za swoje jestestwo. Niestety, nie opracował on dostatecznie istnienia tej rasy, więc głupota nawet nie boli- a szkoda, pewnie by pomogło.
Głupi ludzie:
- nie potrafią argumentować swojego zdania innymi sformułowaniami niż "bo tak", "bo nie", "po prostu", "tak jakoś" (rodzice to inny gatunek, więc ich wyroki jakiekolwiek by nie były odłóżmy na bok, rodzice nie są głupimi ludźmi)
- zmieniają status związku na Facebooku średnio raz na dwa tygodnie;
"Głupi Człowiek jest w związku z użytkownikiem XXX"
2 weeks later
"Głupi Człowiek zmienił status swojego związku z "w związku" na "wolny""
sometimes
"Głupi Człowiek zmienił status związku na "to skomplikowane"
Naprawdę? Serio? Dziękuje za info, nie poradziłabym sobie w życiu bez tej wiedzy.
- kłamią, łżą jak psy.. często robią to niezbyt mądrze nie będąc w stanie przewidzieć, że prawda i tak ostatecznie wyjdzie na jaw, niestety nie ma nic gorszego by stracić do kogoś szacunek.
- mają puste wnętrze, cechuje ich brak moralności (mogłabym tu przytoczyć miliony sytuacji życiowych... ale sobie daruję)
- ich najlepszym przyjacielem jest każdy znajomy na Facebooku, nawet ten 689. ("Kto na grilla? Kto na zakupki? Są chetni na Malediwy? Nieważne, że tak naprawdę 3/4 z was nie znam i mam was w dupie, jedźmy. Będzie nas dużo. Duża ekipka to podstawa.")
 - w ich słowniku nie ma takich słów jak: przyjaźń, miłość, szczerość, zaufanie, obietnica
- robią głupie rzeczy, obnoszą się ze swoją wyimaginowaną radością, spełnieniem i innymi pierdołami tylko po to, aby: a) ktoś im skomciał, b) ktoś poczuł się gorzej
- NIE ROZUMIEJĄ ALUZJI! Co jest jedną z najbardziej irytujących cech głupich ludzi. To zbyt t r u d n e.
Jaka jest więc konkluzja, a zarazem meritum całej rozprawy o głupich ludziach? Nie, nie znalazłam nigdzie badań naukowych, które mówią, że ludzie głupi mają większe i lepsze doznania erotyczne. Za to stwierdzenie, że inteligencja jest seksowna to potwierdzone info. Ludzie głupi mają lepiej, łatwiej i lżej w życiu. Poprzez swój pusty środeczek nie noszą ze sobą tylu kilogramów mądrości, wiedzy i inteligencji. Są bezmyślni- zawsze mogą przecież zostać nazwani niepoczytalnymi, pogardzisz chorym człowiekiem?
Egoizm nie pozwala im myśleć o innych ludziach i ich uczuciach. Nie widzą potrzeby zmieniania się- zawsze znajdzie się mądry człowiek, który wystarczająco mocno zaufa i da się wykorzystać.
Wolę jednak nie należeć do tej kategorii. Chociaż każdy z nas czasem do niej (tylko) przynależy. Potem dostaje plaskacza od losu i czasem nawet zmienia swoją postawę. Tylko ta pustka emocjonalna... jakby trochę trudna do zapełnienia.
Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony to wybaczcie. Przepraszam za szczerość i skrajny subiektywizm. Musiałam.

4 komentarze:

 1. Zgadzam się z Tobą w 100%. Ten gatunek człowieka musiał powstać w XXI wieku, kiedy właśnie weszły w życie te wszystkie ogłupiacze jak facebook, zmierzch czy nawet komputer.. Niestety.. (Ale powiem Tobie, że piszesz lekko i z zainteresowaniem to przeczytałam! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bez internetu generalnie świat jest piękniejszy, czasem dobrze jest odpocząć od tej kupy bzdur.
   dziękuje :) !

   Usuń
 2. czytam i czytam - jak to mądrze napisane. No, ale cóż, mamy XXI wiek i musimy z tym życ.

  OdpowiedzUsuń
 3. kyc wiecej takich notek bo ta jest szczegolnie udana, tzn niekoniecznie same hejty bo zlosc pieknosci szkodzi ale wlasnie z takim nie wiem, polotem no ;)

  OdpowiedzUsuń